Krótki przegląd ćwiczeń z użyciem maczug/buław/mace

Zaczęty przez Sebastian Zawadzki, Wrz 04, 2019, 09:37 am

Poprzedni wątek - Następny wątek

Sebastian Zawadzki

Co to za przyrzady, to zapraszam na google, jest tam masę informacji, ale zapewne niebawem utworzę nowy temat o ich historii, jakie maja duże znaczenie w sporcie - również sztukach walki (do nich sa idealne).

Poniżej na filmie jest pokazana technika Wstawanie Tureckie (turkish get up). Nie chcę mówić że w internetach jest wypaczenie techniki, ale przeważnie jak widziałem tego typu filmy to duża część skupiała się na jak największym ciężarze nad głowa gdzie technika rozjeżdzała się, nie piszac o trzymaniu struktur.

W skrócie najważniejsze kwestie techniczne dla mnie, zaś pełny ich opis znajdziecie w internetach:
- trzymanie struktury, struktura jest ważnym elementem techniki / wykonywanego ruchu (majac w dup%$ technikę w tego typu przyżadach, po prostu zaczynamy sami się krzywdzić) - zachowana prawidłowa linia kręgosłupa, barki dobrze osadzone w panewce (ty tylko kilka wymienionych elementów,
- w fazie wstawania/siadania gdy jeszcze siedzimy, kolana nam się nie moga zapadać, otwieramy maksymalnie biodra - kont prosty między udami,
- jeżeli mamy brak mobilności w obręczy barkowej i nadgarstkach (ząuważcie w jakiej pozycji mamy je ustawione gdy trzymamy tego typu konstrukcję nad głowa), to cięzar będzie nie do utrzymania, a tym samym aby go skorygować zaczynamy odpuszczać struktury (głównie linię pleców)
- cięzar jest nie ważny, ważna jest technika (ego zostawiamy w domu)

KO

kul! Czekam na przykłady innych ćwiczeń.

Taki przykład z którym ja się spotkałem (mam nadzieję że na temat)

Drewniana, toczona na zamówienie. Wydrążona w środku. w otworze luźno zamocowany pręt zbrojeniowy fi 25mm, ale tak aby nie sięgał do uchwytu. Pieruńsko niewygodnie się to trzymało. To była szkoło boksu i jedynym ćwiczeniem jakie z tym zarejestrowałem było obijanie widocznej na zdjęciu opony.

Sebastian Zawadzki

Z braku laku też można tym ćwiczyć, jak najbardziej na temat. Sa lżejsze indiańskie maczugi albo mace, ale tam nie robi się treningu siłowego. Polecam sprawdzić Pavel Widuto na FB - ten to ma cały przeglad technik.

Postaram się regularnie, ale nie zaczęsto. Mam już przygotowane trzy następne filmy - króciutkie, ale takie sa częściej ogladane jeżeli chodzi o obraz, nie dźwięk.