Baty na Grunwaldzie 2015

Zaczęty przez MereMre, Sie 27, 2019, 12:47 pm

Poprzedni wątek - Następny wątek

MereMre

Co roku w połowie lipca pod Grunwaldem odbywa się tygodniowa impreza, której zwieńczeniem jest inscenizacja bitwy pod Grunwaldem - polecam). W 2015 wraz z Kamilą, moją uczennicą, jak co wieczór strzelałyśmy batami. Ja miałam wtedy klasycznego bullwhipa około 7,5 ft robionego przez moją mamę, ona natomiast bat węgierski 9ft, ktory kupiła sobie zaraz po wkręceniu się w whipcracking rok wcześniej.
Po pewnym czasie podszedł do nas pan, który przedstawił się jako fotograf, który robi zdjęcia tego co dzieje się na polach Grunwaldu do galerii w muzeum, które znajdowało się tuż obok nas. Spytał czy mogłybyśmy pokręcić trochę tymi batami i czy zgadzamy się, żebyśmy znalazły się na wystawie. Dostałyśmy także od niego kontakt, żeby kiedyś wysłał nam te zdjęcia. Niektóre są przesadnie edytowane:

Co roku także przyjeżdżają tam ludzie z Chorągwi Mazowieckiej (mieszkają bodajże w Byczynie), którzy używają batów węgierskich i poznałam paru z nich. W tym jednego młodziaka, z którym w tym roku wywijałam batami. W Byczynie co roku także jest impreza w maju i podobno przyjeżdżali tam Węgrzy, którzy robią spektakularne pokazy swoimi batami oraz fireshow. Ale ten temat jest na inny wątek.

kooniu

Piekne zdjecia -od wielu lat na imprezach historycznych Jones prpagował strzelanie batem ( tak jak ja na zlotach motocyklowych ;) ) - teraz juz chyba sie nie udziela ale rośnie młode pokolenie !! :)

Sebastian Zawadzki

Super świetnie to wygląda :) Jak dla mnie to sądzę że powinnaś założyć konto stricte pod tematykę biczy na Instagramie i wrzucać tam stare, jak i nowe zdjęcia z biczami. Niech już rozrasta się portfolio :)

Edit: Chciałem wklepać opcję "Lubię to", ale niestety forum ma swoje ograniczenia ;)