Fit to Flow - treninig Water

Zaczęty przez Sebastian Zawadzki, Sie 23, 2019, 03:50 pm

Poprzedni wątek - Następny wątek

Sebastian Zawadzki

Fit to flow to płynne przejścia między technikami z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała. Chodzi o płynność ruchów, te same tempo. Możemy robić taką sekwencję szybko (kondycyjną), jak i bardzo wolną (odpoczywającą). Najważniejszą rzeczą o której trzeba pamiętać, to poprawna technika, ona jest na pierwszym miejscu. Zresztą podczas ćwiczenia czegokolwiek, ona zawsze będzie pierwsza, zaś prędkość wykonywania ruchów, czas, albo dokładanie ciężarów będą czymś dodatkowym przy zachowaniu poprawnej techniki. Jeżeli technika odjeżdża, to ściągamy ciężary i/albo zmniejszamy intensywność i/albo zmniejszamy czas wykonywania ćwiczeń.

Opis co tam się wydarzyło (krótki opis bez szczegółów:
1. Zaczynamy od pozycji wyprostowanej, z rękoma przed sobą, przechodzimy do przysiadu, robimy żabkę i wstajemy (powrót do pierwszej pozycji).
2. Wykonujemy pierwszą sekwencję i dokładamy pozycję tancerz na jedną stronę, wykonujemy żabkę znowu żabkę i tancerza na drugą stronę. Wracamy do pierwszej pozycji
3. Wykonujemy trzecią sekwencję i po wykonaniu ostatniego tancerza, dokładamy skorpiona, przechodzimy z nogą na drugą stronę i wypychamy biodra, następnie do niskiego podporu przodem, zmieniamy nogę i skorpion na drugą stronę, znowu przechodzimy w powietrzu nogą dalej na drugą stronę, wypychamy biodra, wracamy do niskiego podporu przodem, wskakujemy do przysiadu i wstajemy.
4. Do czwartej sekwencji dodajemy psa z głową do góry, następnie wycofujemy się do tyłu, rozciągamy plecy, przechodzimy do przysiadu, a kończymy wstając.

Jest to mega fajna kombinacja, bardzo łatwa i prosta. Najważniejsze jak już pisałem to zachować poprawną technikę, to ona decyduje czy robimy to bezpiecznie dla naszego ciała. Jest tam bardzo dużo niuansów technicznych i niestety musiałbym zacząć tutaj pisać długi referat aby wszystko poruszyć. Takie najważniejsze rzeczy są ogólnodostępne w internetach, więc do nich odsyłam, ewentualnie w razie konkretnych pytań to postaram się udzielić szczegółowych odpowiedzi.

Tego typu sekwencje można zmieniać, dodawać, tworzyć własne. Więc w tym temacie będę co jakiś czas wrzucał moje propozycje i wariacje.