The volley - szybka ósemka ★★★☆☆

Zaczęty przez MereMre, Sie 22, 2019, 12:51 am

Poprzedni wątek - Następny wątek

MereMre

Szybka ósemka podobnie jak przy wolnej ósemce polega na strzale z przodu oraz z tyłu w jednej płaszczyźnie, jednak technika ta jest trudniejsza w wykonaniu. Szybka ósemka to w zasadzie połączenie dwóch strzałów, a dopiero ich kontynuacja nazywana jest the volley.
Strzał wykonujemy mając rękę poziomo, a wtedy bat trzymany w nadgarstku pochylony jest o 60-45°. Jeśli będziemy trzymać bat za bardzo w pionie istnieje większe prawdopodobieństwo, że zacznie zakręcać się wokół przedramienia. Podczas strzału do przodu wewnętrzna strona nadgarstka jest skierowana w dół, a podczas strzału do tyłu - wewnętrzna strona nadgarstka skierowana w górę. Rysujemy w powietrzu ósemkę tworząc pętle przy każdej zmianie ułożenia nadgarstka, który nie może pozostać w jednym miejscu. Krok po kroku przedstawiono to na filmach.

Siostry Choi: https://www.youtube.com/watch?v=nc2o2c-cgSQ

Łączenie tej techniki oraz wykonywanie jej nad głową czy z przodu pokazuje Adam Winrich: https://www.youtube.com/watch?v=WHlci6p5s00

PS: The volley jest używany przy bardzo szybkim strzelaniu i stanowi jeden z podstawowych elementów w sekwencji strzałów, które wykonywane są przez bardzo doświadczonych whipcracker'ów. W 2017 Adam Winrich pobił rekord Guinness'a w największej ilości strzałów w ciągu 1 minuty, a wykonał ich 2083 - https://www.youtube.com/watch?v=ZqH7fUUg8U4.