Jakie DVD o walce batem są dostępne na rynku

Zaczęty przez kooniu, Sie 11, 2019, 04:53 pm

Poprzedni wątek - Następny wątek

Sebastian Zawadzki

"odpowiedź" - wyślij wiadomość. Na dole jest "załaczniki i inne opcje", wyświetli się w zakładce "załacz" opcja "dodaj pliki". Tam wrzucaj wszystkie zdjęcia do 3mb.

kooniu

poprobuje ale mialem z tym niejakie problemy

kooniu

jako że nie sama walką człowiek żyje to kilka dvd o strzelaniu batem, rutinez i takich tam , jedna i dwoma rekami . Wszystkie dobre i to którą kupimy i z której skorzystamy nie ma IMHO większego znaczenia - De Longis np pokazuje jak oswoić konia z batem i jak z niego potem strzelać, Peter Jack kilka fakjnych tricków, Adam jest klasa sama w sobie a Murphy to kwintesencja australijskiego uzywania bata.

kooniu

Sty 05, 2020, 09:34 pm #18 Ostatnia edycja: Sty 05, 2020, 10:38 pm by kooniu Powód: takie tam wrazenia
Nowy rok przywitał mnie przesyłka od Mateusza , który pożyczył mi DVD o walce batem autorstwa Steve Woodward ,,Mastering the Bull Whip,, https://www.ebay.com/itm/Steve-Woodward-Mastering-The-Whip-DVD-Sayoc-Kali-Filipino-Martial-Arts-escrima/303107496206
Sam tytuł jest nieco mylący, bo przedstawiony system to jakby okrojony Sayoc a bat to Cow whip ;) ale oczywiscie możemy uzywać dowolnego bata. Cos o samym DVD .... hmmm sam nie wiem co napiasać, w pierwszej chwili pomyslałem WTF  :o  Gosc potężnej postury strzela krótkim Cowhipem ale sposób wykonania techni9k mnie że tak powiem nie zachwycił,  8)  Strzela na siebie mocno sciągając batco powoduje obwijanie c=się bata wokół ciała. Techniki są bardzo dynamiczne, nie wiem czy wynika to z charakteru tego guru , czy braku techniki więc nadrabiamy siłą - nie chcę tego oceniać ;).
Samych technik nie ma dużo, myslałem ze Dziadowski Bicz jest okrojony, ale przy tym systemie to  .... Sztuka Walki !!! całość sprowadza się własciwie do jednego cracka bitego tylko w 3 płaszczyznach, uderzenia pętlą i to z zawinięciem falla na dłoni trzymającej rekojeść ,rozbrojenie przeciwnika batem ( uważam ze to ryzykowne ale ... ) kilka technik ala nunchako czy też meteor hammer, I bloki rekojescią bata w bliskim dystansie (poswięcił temu sporo uwagi) były jeszcze przechwyty pętlą i duszenie.
Całosc zajmuje 30 minut i pozostawiła by mnie w stanie ogłuszenia, gdyby nie dotarła do mnie mysl, ze to przecież też moze działać- ogarniecie tego jednego cracka + reszta da się przełozyć na ulicę, sparing sportowy czy self defense , a pokazanie ze nawet nie bedąc mistrzem technicznej doskonałości da się posługiwać batem moze być motywujace  :P  8) .

ps. też ma ćwiczenia z partnerem a raczej partnerka i ma ona fajniejsze portki ;)

Sebastian Zawadzki

Rozumiem że tego typu filmy nie można piracko udostępniać innym, albo umieszczać w internetach... ja ciebie nie namawiam do tego... ale może zrobisz serię filmów walki biczem w formule sportowej. Może i niekoniecznie jakieś techniki mogą być przećwiczone, czy nie dałbyś ręki odciąć za nie, ale taka zajawka może zaciekawić wiele osób na youtubach. Ziomek z byłej pracy dwa dni temu napisał do mnie, że będzie chciał zrobić własną i regularną serię filmów na YT w temacie bicz w sportach - jest w tej komfortowej sytuacji, że może to zrobić w programach dwujęzycznych (rosyjskim/ukraińskim, oraz polskim). Jeszcze mu brak wiedzy merytorycznej, bo to są jego od wakacji początki z biczem... ale w ten sposób szybciej będzie się rozwijać w danej dziedzinie (zajawka jest świetnym motywatorem aby pogłębiać wiedzę). Tak więc... mi niestety brakuje tych filmów w formule sportowej - może źle szukam, a może Kooniu coś ten tego... ;)

kooniu

Seba, bat mamy w sztukach walki, kombatach i w filmie jedyny sport z jakim się zetknąłem to whipboxing. widziałem kilka filmów wiekszośc kijowa ale ze 2 widziałem świetne oddające ducha tego sportu. Te filmy musimy dopiero stworzyć tak jak zasady tego przecież nowego sportu - myślę ze maj i nasze spotkanie bedzie swietną okazją do nagrania materiału :)

Sebastian Zawadzki

O to mnie właśnie chodzi. Po co szukać, szperać, a i tak coś nie tego to pasuje co dokładnie chcemy znaleźć, albo do czego jest nam pomocne.

Trzeba samemu zrobić materiały, puścić w obieg... a tym samym zainspirować następnych aby ciągnęli temat dalej. Obecnie pogoda kijowa na dworze, ale robię już formę pod sezon aby w krótki rękawek i spodenki się zmieścić - taka forma zastępcza dla bicza ;)