The slow figure eight - wolna ósemka ★★☆☆☆

Zaczęty przez MereMre, Sie 01, 2019, 05:07 pm

Poprzedni wątek - Następny wątek

MereMre

Sie 01, 2019, 05:07 pm Ostatnia edycja: Sie 09, 2019, 10:24 pm by MereMre
Ósemka składa się z dwóch strzałów. Do przodu - Cattleman's crack, oraz do tyłu - reverse Cattleman's crack. Pierwszy strzał był już omawiany, natomiast wersja odwrotna jak można sie spodziewać, wymaga robienia wszystkiego odwrotnie  ;D Naukę zaczynamy zwykle wtedy gdy znamy już strzał do przodu. Problematyczne tutaj jest ułożenie ręki oraz wykonanie strzału do tyłu tak, aby nie zahaczyć batem o buty, ale na początku wszystko wydaje się dla naszej ręki obce i nienaturalne.
Strzał do tyłu zaczynamy od ułożenia bata z przodu, następnie wykonania mocnego ruchu do tyłu w celu utworzenia łuku. Gdy przedramię będzie znajdować się w pozycji pionowej, a całość bata przed nami, wykonujemy ruch do tyłu w kierunku ziemi (strzał odbywa się przy ułożeniu ręki na godzinie 6 - 8 ). Aby połączyć oba strzały, ruch bata po ziemi powinien być płynny tak, żeby nie stracić prędkości.
Gdy znamy tą kombinację możemy ją wykonywać nie tylko lewą i prawą ręką, ale także przemieniać ręce, strzelać z przodu oraz nad głową, co zobaczycie na filmie. Gdy zna się technikę, zmiana linii wykonania strzału jest tylko kwestią przećwiczenia.

Stary dobry Adam Winrich:
https://www.youtube.com/watch?v=2LACbi25RSw