The cattleman's crack - strzał w przód ★☆☆☆☆

Zaczęty przez MereMre, Sie 01, 2019, 04:45 pm

Poprzedni wątek - Następny wątek

MereMre

Sie 01, 2019, 04:45 pm Ostatnia edycja: Sie 09, 2019, 11:24 pm by MereMre Powód: gwiazdki
Nazwa cattleman's crack pochodzi od amerykańskiego rewolweru czarnoprochowego Cattleman z 1873 r., który każdy może kojarzyć ze starych filmów i szeryfów czy rewolwerowców, którzy je używali. Dla ludzi z innej beczki - ten rewolwer można też spotkać w grze Red Dead Redemption 2  8)
Strzał zaczynamy od wykonania batem łuku poprzez zdecydowany, mocny ruch ręką do góry. W momencie gdy przedramię i ramię tworzą kąt prosty, zatrzymujemy się i pozwalamy na to aby cały bat znalazł się za nami. Następnie wyprostowujemy rękę kierując ją w dół (coś pomiędzy godziną 3-5 na zegarku). Dzięki temu tworzy się pętla, która odpowiedzialna jest za strzał. Główny problem to optymalny czas, który trzeba odczekać pomiędzy zatrzymaniem ręki nadającej batu ruch po łuku, a skierowaniem ją w dół. Ludzie zwykle robią to za szybko strzelając sobie obok ucha co na dobre wystrasza ich przed dalszym próbowaniem. Czas, który trzeba dać batu, zwykle zależy od jego długości.

Siostry Choi (2015 r.):
https://www.youtube.com/watch?v=UJJhRnUMLQc

kooniu

Cytat: MereMre w Sie 01, 2019, 04:45 pmNazwa cattleman's crack pochodzi od amerykańskiego rewolweru czarnoprochowego Cattleman z 1873 r., który każdy może kojarzyć ze starych filmów i szeryfów czy rewolwerowców, którzy je używali. Dla ludzi z innej beczki - ten rewolwer można też spotkać w grze Red Dead Redemption 2  8)
.....

nie mówię że nie , ale czy taki facet co pracuje ze stadem nie nazywa się cattle man ? ;)

MereMre

W sumie nie głupie. Tego nie wziełam pod uwagę :)  Chociaż dla mnie np. ten strzał podchodzi pod strzał z rewolweru lub jakiejkolwiek broni, którą trzyma się w jednej ręce.
Spotkałam się z wieloma nazwami: the gypsy crack (cygański strzał), the lion tamer's crack (strzał poskramiacza lwa) czy po prostu the forward crack (strzał w przód).
Jednak wpisując cattleman's crack wyskakuje najwięcej trafnej treści odnośnie tego strzału.

kooniu

Sie 02, 2019, 02:07 pm #3 Ostatnia edycja: Sie 02, 2019, 02:11 pm by kooniu
Można by tu wspomnieć że wariacją tego cracka jest The Coachman's Crack ( czyli strzał woźnicy), wykonujemy go podobnie, tylko dłużej czekamy by bat mocniej się zawinął i strzelamy jakby w górę lub nawet w tył . https://www.youtube.com/watch?v=fM_R0xIvT-o

MereMre

Wczoraj mialam czas tylko na 3 posty. Takze na pewno będą następne wątki i następne bardzo podstawowe strzały, a w tym coachman's crack także cierpliwości :)
Ostatnio pokazywałam go nawet dla Sebastiana na treningu juz pod koniec, ale może dziś skłonie go do wykonania strzału :D

kooniu