Baty skórzane STARKOW

Zaczęty przez MereMre, Lip 22, 2019, 05:40 pm

Poprzedni wątek - Następny wątek

MereMre

Firma Starkow w Kętrzynie zajmuje się robieniem batów ze skóry wołowej, ale głownie wyrobami historycznymi z X - XVII wieku jak repliki broni, przedmioty skórzane, drewniane czy sprzęt obozowy, głównie dla osób zajmujących się rekonstrukcją historyczną.

Jest to firma moich rodziców, a baty plecie moja mama. Swój pierwszy bullwhip zrobiła 12-14 lat temu, który nie jest najdoskonalszy, ale nadal mi godnie służy. Głownie plecie bullwhipy, stocki i snakewhipy, ale także lassa i nahajki.

Kontakt i strona: starkow@starkow.com.pl           www.starkow.com.pl

Pare starych zdjęć:


kooniu

Twój brat też plótł baty. Pamiętam go z whips.pl nieistniejącego już forum .

MereMre

Mówisz o tych z paracordu?
Pamietam, że była kiedyś taka grupa i był na jakimś wyjeździe ale to było bardzo dawno temu. Nie przypominam sobie jednak, żeby samodzielnie plótł, może z pomocą doświadczonej, chociaż kto wie :)

kooniu

Sebastian Zawadzki

Możesz wrzucić jeśli masz fotki nahajek? Od dawna przymierzam się aby zacząć wykorzystywać podczas treningu, głównie dla siebie, wykonywać młynki w ten sam sposób jak np. szablą szaszką.

MereMre

Pierwsza to nahajka chmielnickiego, a reszta to już inwencja twórcza lub wzorowane na ksiązkach. Jeśli będę miała więcej zdjęć wyrobów to będę wrzucac :)
Ale jeśli ktoś chce zobaczyć to warto wpisywać w google po prostu "nahajka starkow" i w grafice będą wyskakiwać zdjęcia z archiwum allegro. Jest tego sporo.

MereMre

Bat węgierski/łamany:


Stockwhip:


Snakewhip:


Bullwhip:Bat z paracordu (o którym niżej wspomniał koniu):

Sebastian Zawadzki