Paź 28, 2020, 08:33 pm

Aktualności:

SMF - Just Installed!

targeting -rodzaje

Zaczęty przez kooniu, Lip 10, 2019, 02:30 pm

Poprzedni wątek - Następny wątek

kooniu

Lip 10, 2019, 02:30 pm Ostatnia edycja: Lip 10, 2019, 02:34 pm by kooniu Powód: zasady
Strzelanie do celu jest świetnym przygotowaniem do walki batem, ale stanowi też niezależną konkurencje ( a raczej kilka konkurencji)

- strzelanie do styropianowych kubków . Kubki mocowane są do stojaków na różnych wysokościach , strzelamy z lini np 8 stóp (australijskie zasady ) batem minimum 6' , punktacja nastepujaca : 3 punkty za czyste cięcie, 2 za częsciowe, 1 za slad na kubku, 0 za nie trafienie.
W róznych zawodach stosowane sa rózne zasady, np, szybki targeting liczy się ilosc trafień i czas na strącenie kubków , strzelanie z kilku linii, no 6' 8, 15,  .... 20 stóp ;)

ciekawa konurencją jest strzelanie do makaronu, strzelamy tyle razy ile trafimy (mamy prawo do jednej próby przed kazdym cięciem ) liczy się ile razy trafimy i obetniemy kawałek makaronu (im obcinamy krótsze kawałki tym wiecej razy możemy ciąć ;) )

ps. warto poczytać http://www.australianwhipcracking.org/images/2011AWPARulesRegs.pdf

Krzysztof Milewski

mu mu
a sa jakies proste patenty żeby sobie to pocwiczyc ?
znaczy w miare szybko w parku rozstawic i duzego bałaganu nie narobic :D

Sebastian Zawadzki

Kris, na treningach tego nie robiłem, ale kilka razy sobie samemu poćwiczyłem i jak dla mnie jest to najlepsza, najprostsza i darmowa metoda. Najlepiej stanąć blisko obszernego krzaka (duuuuży krzak, nie drzewo) i strzelać do wystających gałązek. Widać wtedy jaki jest dystans do celu i co najważniejsze ciągła powtarzalność.

Próbowaliśmy z Krisem coś tam robić z improwizowanym celem (butelki plastikowe słabo chodzą, plexa szybko się łamie). Mam jeszcze kilka pomysłów w głowie, ale mimo wszystko przygotowanie jest problematyczne i musi poczekać.

Kooniu, znasz może materiał który nie łamie się jak plexa, a jest lekko elastyczne? Chodzi mnie o długi wycięty pasek który po strzale będzie powracać na swoje miejsce.

kooniu

Lip 12, 2019, 10:06 am #3 Ostatnia edycja: Lip 12, 2019, 10:11 am by kooniu Powód: dodanie zdjęć
bambus wbity w trawę i zaciśnięte na nim trytytki to najprostszy statyw i cel

- oczywiscie do strzelania na hali trzeba zrobić inny statyw z podstawą, do kubków na zawody trzeba jeszcze inny ze spinaczami/ szczelinami trzymajacymi kubki itd

ale w terenie zawsze uzywam krzaków , celować można w gałązki, i poszczególne liscie (wizualizuję sobie ...oczy  ;) )

edyta

https://www.youtube.com/watch?v=d1ixvMCTafk

https://i.ytimg.com/vi/5Js_HwsHNjw/maxresdefault.jpg

Sebastian Zawadzki

Miodzio, o trytytkach nie pomyślałem :)

Jako statyw można jeszcze posłużyć się... kimś bliskim/znajomym. Trzeba grubo się pokłócić, później wzbudzić poczucie winy, następnie w formie karty wyznaczyć pozycję statywu (druga strona wie że tak bardzo przeje%$#@, że jest to jedyna prawdziwa i słuszna forma kary) ;)

Krzysztof Milewski

mu mu
no tej stojak z rurek tez spoczko wyglada :D