Stalowy bicz

Zaczęty przez KO, Lip 10, 2019, 02:23 pm

Poprzedni wątek - Następny wątek

KO

Takie coś... też z bele czego zrobione, dlatego tu wrzucam. Zrobiłem sobie i faktycznie depiluje wierzch dłoni. U Azjatów to nie ma znaczenia bo oni raczej mało owłosieni są. Oprócz tego mój, ponieważ użyłem więcej łańcucha (2x) wyrywa rękę z barku. Zastosowanie? Tak długi jak mój chyba tylko dla fanu lub do ćwiczenia fizycznego specyficznej dynamiki użycia bicza (zresztą sam autor tak pisze pod filmem), coś jak ciężkie łuki dla zapaśników.

w robaczkach jest tam napisane Qílín biān. Biān - oznacza bicz (tak jak w Tai Chi - Dan Bian prosty bicz) Pierwszy człon nie wiem, bo języka nie znam ale spróbuję się dopytać. 

PS. Jak do złego działu wrzuciłem to proszę o przeniesienie.

Sebastian Zawadzki

Kurde, wystarczyło dodać dwie wstążki aby łańcuch zaczął pracować jak bicz - zmienienie kierunku jego pracy aby się zwinął i strzelił. W przyszłości to wypróbuję, ale oczywiście będzie trzeba zachować nadzwyczajne środki ostrożności :)

kooniu

jeszcze lepszy efekt jest jak zastosujemy kilka rodzajów łańcucha o coraz mniejszych ogniwach, wymaga sporo siły ale ładnie strzela  https://www.youtube.com/watch?v=M1lo1Bnt0ig

Sebastian Zawadzki

To ja się zakochałem w nowej konstrukcji. Będę działał :)

kooniu

KO

Nieśmiało sugeruję jakiś lekki kask. Jak nie opanowałem łańcucha, to mnie pół kilo łańcucha przeczesało grzywkę.

kooniu

tak, miałęm to samo jak wziąłem się za urumi ....

Krzysztof Milewski

mu mu
coś czuje że będzie bolało :D

kooniu

Pod wpływem postów KO z chin tak mnie naszło by zrobić Dziada z takim chińskim stylu. Czyli długosc całkowita ok 180 cm, krótka rekojesc, body z łańcucha bez przeplotu z linki i do tego doczepiony fall z crackerem.

Zalety - czas produkcji ok ... 5 minut ;)
wady - trochę grzechocze w kieszeni, ciut inaczej chodzi , jednak przeplot daje jakąs strukturę body, ma swoją stałą długośc a łańcuch na większa ilość stopni swobody ale po chwili daje się go ogarnąc i zaczyna chodzić spoko :)

KO

To właśnie zwróciło moją uwagę. Duże oczka łańcuchów powodują, że przepływ siły przez ciało może być zakłucony. Jednym słowem wydaje się być dużo trudniejszy w stosowaniu. Chińskie bicze mają łańcuchy raczej o okrągłych oczkach. W każdym razie te droższe.

Na pewno jest trudniejszy do opanowania.

A brzęczeniem w kieszeni bym się nie przejmował, sporo lasek na to leci (niestety ten gorszy odsetek).

kooniu

Sie 31, 2019, 02:58 pm #10 Ostatnia edycja: Sie 31, 2019, 09:27 pm by kooniu
dziś cos nagram i pokaże jak chodzi, dopóki jest w ruchu to spoko, ale po trafieniu potrzebuje ulamek sekundy na reset zanim wroci do prawidlowego ruchu .
a co do lasek to nie leca na brzek tylko na ... szelest 😎

edyta- filmik

https://www.youtube.com/watch?v=HjsR9WtXEsA