Bullwhip czyli bat w jedny,m kawałku

Zaczęty przez kooniu, Lip 10, 2019, 01:46 pm

Poprzedni wątek - Następny wątek

kooniu

Bullwhip to rodzaj bata gdzie ciało bata czyli body stanowi przedłużenie rekojesci. Jest to bardzo ogólna definicja, pozwalającanam klasyfikowac/nazywać baty bo rodzajów bulli jest sporo.

Najbardziej znanym, rozpropagowanym przez filmy jest bat zwany Indy Type . to bat pleciony z 12 rzemieni w kolorze natural lub whiskey, z 8 calowa rekojeścią, z 2 turkami 5x4.
Innym filmowym batem jest Zorro style. Bat najczęsciej czarny, z dłuzszą rekojescią ok 12 calowa , z podwójnym turkiem i pierścieniem przed transition zone czyli przejsciem między rekaojścią a body.

Kolejnym typem bulla sa  tak zwane targeting whip czyli baty dedykowane do strzelania do celu. stosunkowo lekkie baty z długimi rekojeściami. Różni makerzy nazywają je też inaczej np. australian type bullwhip, DeLongis whip (Antony DeLongis prefereuje ten rodzaj bata w swojej szkole.

Mamy również baty do fightingu, i tu również różni nauczyciele autoryzują pewne baty i uznają ze są najlepsze pod ich styl, tak jest z batem LyD Petera Jacka  dla Toma Meadowsa, czy z batem Dragon tail Bobbie Holyoak dla Rona Lew , Sayoc sprzedaje swoje własne cowwhipy itp.