Gru 06, 2021, 11:46 am

Aktualności:

SMF - Just Installed!


Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Użytkownicy bicza - przywitaj się! / Odp: Hejo
Ostatnia wiadomość przez Sebastian Zawadzki - Paź 30, 2020, 12:40 pm
Witam :) Jak masz jakieś konkretne pytania to śmiało pisz, jesteśmy tu po to aby pomóc, wymienić doświadczenia, odpowiedzieć na wszystkie pytania :)
2
Użytkownicy bicza - przywitaj się! / Odp: Hejo
Ostatnia wiadomość przez MereMre - Paź 30, 2020, 10:53 am
No cześć,
a skad jestes? Moze ktos strzela niedaleko Ciebie.
3
Użytkownicy bicza - przywitaj się! / Hejo
Ostatnia wiadomość przez Zabaluk - Paź 26, 2020, 10:18 pm
Witam wszystkich,

Kiedyś, kiedyś jak uczęszczałem na spotkania kuglarskie, miałem okazję pobawić się biczem.
Bardzo mi się spodobało, ale ze względu na cenę odpuściłem, zajmując się innymi zabawkami kuglarskimi.

Jednak co jakiś czas wraca do mnie chęć nauki strzelania z bicza. Dlatego jestem tutaj, aby bardziej zgłębiać tajniki tej sztuki  ;D

Pozdrawiam
Zabaluk
5
Kontuzje, uszczerbki na zdrowiu / Odp: Mało profesjonalna recenc...
Ostatnia wiadomość przez Sebastian Zawadzki - Lip 14, 2020, 10:27 pm
Lampart nie tur, nie porównujmy dwa zupełnie inne środowiska ;P
6
Kontuzje, uszczerbki na zdrowiu / Odp: Mało profesjonalna recenc...
Ostatnia wiadomość przez Krzysztof Milewski - Lip 14, 2020, 08:03 am
mu mu
ja się pytam czy lampart rozciąga się przed polowaniem :P
7
Kontuzje, uszczerbki na zdrowiu / Mało profesjonalna recencja ki...
Ostatnia wiadomość przez Sebastian Zawadzki - Lip 11, 2020, 11:15 pm
Zacznę od anegdotki. Kolega po treningu mi ją polecił, widział że staram się przy rozciąganiu, że takie rzeczy rozkminiam. Pytał się czy mam taką książkę "Bądź sprawny jak lampa". Lampa? Ok, tak sobie pomyślałem że to trochę dziwna nazwa, ale ok, nie będę się czepiał nazwy książki. Przekonał mnie że wrzuć na google, poszukaj, znajdź, sprawdź o czym jest, kup, a nie będziesz żałował. Wróciłem do domu i szukałem po nazwie "lampa" - bo tyle raczej zapamiętałem. Szukam, szukam, szukam. Coś zacząłem dedukować i przypadkiem znalazłem, tyle że "lampart". Wy już nie musicie szukać. Macie tu ode mnie info!

To taka anegdota dla rozładowania mojego napięcia podczas pisania tego artykułu, czyli docelowo skierowana dla mnie, ale może i komuś z was też się spodoba ;) No i prawdziwa selekcja dla zatwardziałych którzy czytają do końca napisane teksty!

A teraz do wątku głównego.
Jak najbardziej polecam wszystkim, bardzo dobra pozycja i sądzę że jest obowiązkowa dla każdego sportowa, ale i nie tylko. Tyle że tym "sportowcom" łatwiej będzie ogarnąć te napisane tematy. Ba... już nie chodzi o pojmowanie, ale faktycznie zaimplementowanie krok po kroku pewne jej elementy w swoich treningach. Ona nie jest napisana trudnym językiem, sądzę właśnie że jest to język zrozumiały dla wszystkich, ale tematy są poważne i w tej książce nie zajmują się pierdołami. Za swoją książkę zapłaciłem 119,90zł, ale te same obecne wydania widzę że są po około 65zł, więc obecnie cena do jakości i grubości książki to jak za darmo. Z ręką na sercu mogę napisać że za swoją książkę nie przepłaciłem!

Mógłbym zrobić skrót poszczególnych rozdziałów, coś tam skopiować z google, ale po co? Proponuję najpierw wam wrzucić tutuł w google i samemu przeczytać już prawdziwą recenzję tej książki. Ja zaś przytoczę dwie rzeczy cholernie ważne dla mnie, zaś one w dużej cześci są głównym tematem pozycji. Wzorce ruchowe / postawa oraz mobilizacja każdych części naszego ciała. Jedno i drugie decyduje  czy uprawiamy sport zdrowo (a przynajmniej taki jest cel uprawania sportów), czy idziemy w drugą stronę i sport przestaje być sportem, a staje się wyniszczeniem naszego ciała. A nawet jak jesteśmy już "zepsuci" to za pomocą tej książki możemy zacząć się naprawiać - pewne rzeczy zepsute nam zostają już na całe życie, ale z wielu rzeczy można w pewnym stopniu wyleczyć się.

Podsumowując. Jeszcze raz zapraszam wszystkich którzy dobrnęli do końca tego artykułu aby wrzucili tytuł książki w google, poczytali co tam faktycznie piszą o tej książce i dokonali zakupu. Prędzej czy później przyjdzie taki czas że będziemy szykać rozwiązania naszych problemów właśnie tam, a nawet jeżeli teraz jesteśmy zdrowi, bez tych porad pracy nad sobą nie osiągniemy wysokich wyników dopóki świadomie nie będziemy pracować z odpowiednimi ćwiczeniami - właśnie tego typu ćwiczenia są niezbędne w profesjonalnym sporcie, inaczej zaawansowani sportowcy nie mieliby wyników i szybko by czekała ich renta sportowa przy tak wysokiemu poziomowi konkurencji jaka obecnie jest. Bo podobno granice możliwości naszego ciała już dawno osiągnęliśmy w rekordach, a nadal są osiągane nowe... ale nie bez powodu. W tej książce zawarta jest nowoczesna filozofia "jak zdrowo ćwiczyć, aby sport był dla zdrowia, a nie wyścigiem do wyników za wszelką cenę kosztem zdrowia".

8
Scenariusze? Czyżby będą wątki fabularne i rzuty kością? Oczywiście kością przeciwnika ;)
9
Dziadowki bicz - normalnie spokojnie mieszcze sie w 3 godzinnym seminarium z przedstawieniem całego systemu łaczbnie z robieniem dziada, ale tymrazem robienie odpusciłbym a dodał zamiast nich scenariusze - ale oczywiscie moge skrócic lub wydłuzyc jakby kogos nie znudziło wałkowanie walki sznurkiem :P
10
1) Cel zlotu
Integracja grup sparingowych, które istnieją w Sparujemy.pl, oraz ludzi zainteresowanych tematyką sportu, walki z użyciem wszelakiej broni białej, kijów, batów w formule full- i semi-contact. Promowanie sportów walki oraz przedstawienie nowych i mniej popularnych technik walki z użyciem broni.
2) Termin:  15 (sobota) - 16 (niedziela) sierpnia 2020
3) Odbiorcy
Osoby należące do grup istniejących w Sparujemy.pl; przyjaciele będący zaangażowani w inne organizacje i promujący sporty walki; osoby spoza kręgu - tzw publiczność, która będzie miała wstęp na teren wioski.
4) Miejsce zlotu
Wioska Żywej Archeologii - Warszawa
Wioska Żywej Archeologii mieści się przy Domu Kultury Świt (ul. Wysockiego 11) na Bródnie i jest czynna codziennie. Tutaj prosiłabym osoby z grupy NSS, które znajdują się na miejscu Jan Niecki, Artur Bednarek- najlepiej, aby dogadały tą kwestię z właścicielem.
Możliwości nocowania w wiosce: ewentualna opcja dla osób spoza Warszawy
Możliwość nocowanie u Tymka lub innych - zależy od ilośći osób - wyklaruje się w sierpniu.
Dojazd do miejsca spotkania: wszystko najlepiej w postaci mapki, parkingi, najblizsze sklepy, najblizsze restauracje, nablizsze noclegownie jesli ktos nie bedize chciał spac w wiosce. Kinga Krawczunas Jakubowska
5) Grafika informacyjna -  na dniach zrobi ją Jan Niecki, po to aby wysłać info dla pozostałych grup sparingowych, jak cos robić to dobrze. Dodatkowo wystawimy wydarzenie otwarte przez strone sparujemy.pl.
6) Harmonogram -
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/269753554108376/
15.08.2020 sobota 14:00 - otwarcie zlotu 14:30 - 19:00 - wystąpienia: lista osób i pokazów niżej 19:00 -  około 23:00 - ognisko integracyjne na terenie wioski: pare wyznaczonych osób pojedzie po zakupy - zrobimy zrzutke na jedzenie, 2 osoby będą ogarniać ognisko.
16.08.2020 niedziela
10:00 - 14:00 wspólny trening, spotkanie sparingowe; podział osób na konkretną broń i styl, występujący mogą w praktyce pokazać jak sie walczy ich sposobem, porozmawiać z zainteresowanym uczestnikiem, sparingować się, uczyć, pokazywać ich techniki.
7) Pokazy
Występujący, czyli osoby chcące pokazać swoją technikę walki, swój styl lub coś nowego, mało popularnego, innego, ciekawego w sportach walki:
Broń, styl / osoba, grupa:
14:00 - 14:20 - otwarcie zlotu, powitanie, kwestie organizacyjne
14:25 - 15:20 - Dziadowski bicz - Andrzej Kooniu Jasztal 15:25 - 16:20 - Walka wręcz dla szermierzy - Krystian Przybysz
16:25 - 16:45 - Szermierka szablą historyczną - Na Ubitej Ziemi
16:50 - 17:45 - Sportowa walka nożem - Roman Minikayev 17:50 - 18:40 - Whip Fighting Sport - Mixfight & Whip Sport
Proszę pisać, kto chciałby wystąpić, co przedstawić, ile by mu to np zajęło. Fotograf: Piotr Wideryński - za uprzejmością :)
8) Regulamin zlotu - link : https://docs.google.com/document/d/1aJGCUM-ColAXomxJ1MX4nqzFTH7UzfhG-fcsaoVksfA/edit?usp=sharing
9) Deklaracja uczestnika zlotu - narazie nie obowiązuje, raczej do przeczytania i ewentualnie podpisania regulamin.
Strony1 2 3 ... 10