Sie 05, 2020, 06:40 am

Aktualności:

SMF - Just Installed!


Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Kontuzje, uszczerbki na zdrowiu / Odp: Mało profesjonalna recenc...
Ostatnia wiadomość przez Sebastian Zawadzki - Lip 14, 2020, 10:27 pm
Lampart nie tur, nie porównujmy dwa zupełnie inne środowiska ;P
2
Kontuzje, uszczerbki na zdrowiu / Odp: Mało profesjonalna recenc...
Ostatnia wiadomość przez Krzysztof Milewski - Lip 14, 2020, 08:03 am
mu mu
ja się pytam czy lampart rozciąga się przed polowaniem :P
3
Kontuzje, uszczerbki na zdrowiu / Mało profesjonalna recencja ki...
Ostatnia wiadomość przez Sebastian Zawadzki - Lip 11, 2020, 11:15 pm
Zacznę od anegdotki. Kolega po treningu mi ją polecił, widział że staram się przy rozciąganiu, że takie rzeczy rozkminiam. Pytał się czy mam taką książkę "Bądź sprawny jak lampa". Lampa? Ok, tak sobie pomyślałem że to trochę dziwna nazwa, ale ok, nie będę się czepiał nazwy książki. Przekonał mnie że wrzuć na google, poszukaj, znajdź, sprawdź o czym jest, kup, a nie będziesz żałował. Wróciłem do domu i szukałem po nazwie "lampa" - bo tyle raczej zapamiętałem. Szukam, szukam, szukam. Coś zacząłem dedukować i przypadkiem znalazłem, tyle że "lampart". Wy już nie musicie szukać. Macie tu ode mnie info!

To taka anegdota dla rozładowania mojego napięcia podczas pisania tego artykułu, czyli docelowo skierowana dla mnie, ale może i komuś z was też się spodoba ;) No i prawdziwa selekcja dla zatwardziałych którzy czytają do końca napisane teksty!

A teraz do wątku głównego.
Jak najbardziej polecam wszystkim, bardzo dobra pozycja i sądzę że jest obowiązkowa dla każdego sportowa, ale i nie tylko. Tyle że tym "sportowcom" łatwiej będzie ogarnąć te napisane tematy. Ba... już nie chodzi o pojmowanie, ale faktycznie zaimplementowanie krok po kroku pewne jej elementy w swoich treningach. Ona nie jest napisana trudnym językiem, sądzę właśnie że jest to język zrozumiały dla wszystkich, ale tematy są poważne i w tej książce nie zajmują się pierdołami. Za swoją książkę zapłaciłem 119,90zł, ale te same obecne wydania widzę że są po około 65zł, więc obecnie cena do jakości i grubości książki to jak za darmo. Z ręką na sercu mogę napisać że za swoją książkę nie przepłaciłem!

Mógłbym zrobić skrót poszczególnych rozdziałów, coś tam skopiować z google, ale po co? Proponuję najpierw wam wrzucić tutuł w google i samemu przeczytać już prawdziwą recenzję tej książki. Ja zaś przytoczę dwie rzeczy cholernie ważne dla mnie, zaś one w dużej cześci są głównym tematem pozycji. Wzorce ruchowe / postawa oraz mobilizacja każdych części naszego ciała. Jedno i drugie decyduje  czy uprawiamy sport zdrowo (a przynajmniej taki jest cel uprawania sportów), czy idziemy w drugą stronę i sport przestaje być sportem, a staje się wyniszczeniem naszego ciała. A nawet jak jesteśmy już "zepsuci" to za pomocą tej książki możemy zacząć się naprawiać - pewne rzeczy zepsute nam zostają już na całe życie, ale z wielu rzeczy można w pewnym stopniu wyleczyć się.

Podsumowując. Jeszcze raz zapraszam wszystkich którzy dobrnęli do końca tego artykułu aby wrzucili tytuł książki w google, poczytali co tam faktycznie piszą o tej książce i dokonali zakupu. Prędzej czy później przyjdzie taki czas że będziemy szykać rozwiązania naszych problemów właśnie tam, a nawet jeżeli teraz jesteśmy zdrowi, bez tych porad pracy nad sobą nie osiągniemy wysokich wyników dopóki świadomie nie będziemy pracować z odpowiednimi ćwiczeniami - właśnie tego typu ćwiczenia są niezbędne w profesjonalnym sporcie, inaczej zaawansowani sportowcy nie mieliby wyników i szybko by czekała ich renta sportowa przy tak wysokiemu poziomowi konkurencji jaka obecnie jest. Bo podobno granice możliwości naszego ciała już dawno osiągnęliśmy w rekordach, a nadal są osiągane nowe... ale nie bez powodu. W tej książce zawarta jest nowoczesna filozofia "jak zdrowo ćwiczyć, aby sport był dla zdrowia, a nie wyścigiem do wyników za wszelką cenę kosztem zdrowia".

4
Scenariusze? Czyżby będą wątki fabularne i rzuty kością? Oczywiście kością przeciwnika ;)
5
Dziadowki bicz - normalnie spokojnie mieszcze sie w 3 godzinnym seminarium z przedstawieniem całego systemu łaczbnie z robieniem dziada, ale tymrazem robienie odpusciłbym a dodał zamiast nich scenariusze - ale oczywiscie moge skrócic lub wydłuzyc jakby kogos nie znudziło wałkowanie walki sznurkiem :P
6
1) Cel zlotu
Integracja grup sparingowych, które istnieją w Sparujemy.pl, oraz ludzi zainteresowanych tematyką sportu, walki z użyciem wszelakiej broni białej, kijów, batów w formule full- i semi-contact. Promowanie sportów walki oraz przedstawienie nowych i mniej popularnych technik walki z użyciem broni.
2) Termin:
15 (sobota) - 16 (niedziela) sierpnia 2020
3) Odbiorcy
Osoby należące do grup istniejących w Sparujemy.pl; przyjaciele będący zaangażowani w inne organizacje i promujący sporty walki; osoby spoza kręgu - tzw publiczność, która będzie miała wstęp na teren wioski.
4) Miejsce zlotu
Wioska Żywej Archeologii - Warszawa
Wioska Żywej Archeologii mieści się przy Domu Kultury Świt (ul. Wysockiego 11) na Bródnie i jest czynna codziennie.
Tutaj prosiłabym osoby z grupy NSS, które znajdują się na miejscu Jan Niecki, Artur Bednarek- najlepiej, aby dogadały tą kwestię z właścicielem, jak to może wyglądać, czy maja jakies barierki i inne sprzęty zeby użyczyć, stworzyć pole kwadratowe dla osób występujących, kto moze przebywać na tym terenie, ile moze byc osob maksymalnie, czy mozna zrobić w sobote wieczorem ognisko, ile jest miejsc do spania, jak wygladałaby umowa i czy należy taką z nim podpisać, czy sa jakies organiczenia? Jesli tak, to należy spisac umowe i jasno je wyklarować.
Umowa z właścicielem: w trakcie
Możliwości nocowania w wiosce: w trakcie
Dojazd do miejsca spotkania: wszystko najlepiej w postaci mapki, parkingi, najblizsze sklepy, najblizsze restauracje, nablizsze noclegownie jesli ktos nie bedize chciał spac w wiosce.a
5) Plakat?
Pytania do Was: Czy chcemy tworzyć plakat? Czy chcemy sie promować? Jeśli tak to po co? Czy będziemy drukować plakaty i naklejać w miejscach strategicznych lub przy wejsciu do Wiosku w celu informacyjnym? Czy chcemy promować plakat tylko w internecie? Czy chcemy, żeby ludzie z publiki mieli wstęp? Nadmieniam, że nazwa zlot zobowiązuje tylko członków lub osoby wtajemniczone.
Jeśli chcemy plakat to: należy napisać tekst, który znajdzie się na plakacie (nazwa, cel, data, harmonogram, osoby wystepujace, loga organizatorów oraz osób występujących, ew. nazwiska). Z tego co mowi Sebastian Zawadzki to zdjęcia i background plakatu już jest.
6) Harmonogram - w trakcie, zarys
15.08.2020 sobota
11:00 - otwarcie Zlotu
12:00 - 15:00 - pokazy - lista osób i pokazów niżej
15:00-16:30 przerwa obiadowa (może być na miejscu, jesli można robić ognisko, możemy zrobić zrzutke dla osób, które beda przebywać w wiosce i które będą chciały tak jesc, mozna zrobić jakis kociołek z jedzeniem, grilla itp, lub po prostu wybrać sie do restauracji - prościej - zjeść dopiero kolacje - info niżej)
17:00 - 22:00 ognisko integracyjne na terenie wioski (jesli jest mozliwosc), (część tylko dla osób wtajemniczonych, żadnych widzów i publiki) ; uczestnicy to organizatorzy, występujący, najbliższe osoby, przyjaciele, ludzie zaangażowani w Sparujemy.pl i zlot.
16.08.2020 niedziela
9:00 - 14:00 wspólny trening, spotkanie sparingowe (część tylko dla osób wtajemniczonych, żadnych widzów i publiki); podział osób na konkretną broń i styl, występujący mogą w praktyce pokazać jak sie walczy ich sposobem, porozmawiać z zainteresowanym uczestnikiem, sparingować się, uczyć, pokazywać ich techniki.
7) Pokazy
Występujący, czyli osoby chcące pokazać swoją technikę walki, swój styl lub coś nowego, mało popularnego, innego, ciekawego w sportach walki:
Broń, styl / osoba:
Dziadowski bicz / Andrzej Kooniu Jasztal
Whip Fighting Sport / Sebastian Zawadzki
Pokaz walki nożem / Jan Niecki Artur Bednarek
moja propozycja Szermierka szablą historyczną / Adam Jaworski
? / ?
Proszę pisać, kto chciałby wystąpić, co przedstawić, ile by mu to np zajęło.
8) Regulamin zlotu - w trakcie
9) Deklaracja uczestnika zlotu - w trakcie
7
Jak pisałem wcześniej, najpierw czekam na telefon w sprawie moich szkoleń, po odbębnieniu szkolenia wyrównawczego będę zapewne zapoznany z grafikiem miesięcznym, a tam albo mnie gdzieś zapiszą, albo sam będę miał możliwość zapisania na konkretne dni. Tak więc, powinienem być, ale dopóki się nie nowiem co i jak to jestem pod znakiem zapytania.

Natomiast zachęcam innych, kto nie bardzo wie o co chodzi, niech śmiało tu pisze, albo zgłosi się do mnie czy Koonia - wyjaśnimy :)
8
W związku z tym ze znamy termin - czyli 15-16 sierpień roku zarazy czyli A.D.2020 i miejsce czyli Wioska żywej archeologi w warszawie odpalam na nowo wątek informacyjno -organizacyjny tu również - niektórzy może nie maja FB  8)

formuła ograniczona, nie robimy masówki ale raczej spotkanie nas organizatorów by wypracować formułe za rok a pzrede wszystkim poznać sie osobiście, dobrze bawić i przy okazji czegos nauczyć .
9
Ehhh... Skomentuję to tak: "Jestem za młody, piękny, wrażliwy, z głową pełną marzeń, a przede wszystkim wolny i takie tam w ogóle" ;)

... Jak będę na emeryturze to też może zajmę się konwertowaniem gadżetów erotycznych na broń bojową która będzie doskonała we wszystkich warunkach: gdy typ mnie zaatakuje w ciemnej bramie oraz gdy "stara" będzie wariować ;D
10
oj tam przesadzasz - :D Znsz mnie wiec wiesz jaki jestem - i mam dziada z kulkami gejszy :P
Strony1 2 3 ... 10