Mar 30, 2020, 11:52 am

Aktualności:

SMF - Just Installed!


Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Dziadowski bicz / Odp: Bat w czasach zarazy
Ostatnia wiadomość przez kooniu - Mar 24, 2020, 06:24 pm
bardzo celne Seba - pierwsze sekundy sa kluczowe, czy to jesli chodzi o strzał z bani, czy o wyjęcie i uzycie broni- dlatego tak wiele czasu poswięcam na dobywanie bata i pierwszy strzał.
2
Dziadowski bicz / Odp: Bat w czasach zarazy
Ostatnia wiadomość przez Sebastian Zawadzki - Mar 24, 2020, 12:10 am
W walce ważny jest pierwszy moment, zdobycie pierwszych punktów, a najlepiej jak najwięcej. Chodzi mnie o to że na początku jak szala będzie na naszą korzyść, to później my mamy łatwiej, a przeciwnik trudniej (to co na początku nie wywalczyłeś, to walczysz później z gorszej pozycji). Oczywiście wszystko jest losowe, nie jeden znokautował typa, wygrał walkę, a za chwilę poślizgnął się i rozbił sobie łeb - a ten przegrany obudził się za godzinę i jakoś doszedł do domu.

Ale jak w życiu, w sporcie, w walce, ogólnie wszędzie... jeżeli dobrze wypracujemy początek, później może być nam łatwiej wypracowując dalej sytuację.

Jeszcze jedno bym dopisał, że każda walka jest ryzykiem. Nie ma złotego środka, bo bicz w ręce, nóż, pałka, pięści czy pistolet również mogą obrócić się przeciwko nam - nie jeden został postrzelony z własnej broni, albo miał swój noż we własnych bebechach.

... bo walka jest jak "źdźbło trawy w ogrodzie". I takie tam.
3
Dziadowski bicz / Odp: Bat w czasach zarazy
Ostatnia wiadomość przez kooniu - Mar 23, 2020, 11:37 am
tak, to zawszwe się moze zdarzyć - wtedy wejscie za plecy, bat na szyję i niech charczy i kaszle nie w naszą sytone ;)
4
Dziadowski bicz / Odp: Bat w czasach zarazy
Ostatnia wiadomość przez Krzysztof Milewski - Mar 23, 2020, 08:02 am
mu mu
problem z biczem i odstraszaniem pojawi się kiedy natrafi się na osoby mocno zdesperowane i sama technika odstraszania nie wystarczy :/
5
fILM JEST ŚWIETNY . dziekuję bo nie znałem.
Tak, wiązanie i przechwyty w dziadzie robi się trudniej bo jak mówisz pętla nie powstaje wiec trzeba albo ,,naciągnać,, body przed zetknięciem np. z ręka albo szyją albo wykorzystując mase łńcucha, zarzucić lużną pętle tak jak  ... skakankę - generalnie nie jest to łatwe i staram się tak nie bawić.
Antony i jego styl jest jakby trzecia gałęzią Latigo y Daga. Stosuje inne techniki (roling down) ,inny bat (minimum 6'),  inaczej go trzyma (brzuchem do góry) ale dogadali się z Meadowsem i działają pod wspólnym szyldem. Druga gałezią jest Tibetan wave, a czwartą Bodlak, który dostał tytuł instruktorski LyD i jest to ponoć ostatni taki ,, Branch,,

PS. jednym z moich marzeń jest wizyta na ranchu Idaho  :-[
6
https://www.youtube.com/watch?v=fmUKx2oUV2g&feature=share

Tutaj filmik z pokazem różnych broni, na samym końcu pokazuje targeting na swojej żonie :D
oraz obronę batem od 47:50.
Sporo ciekawych rozwiązań, które przedstawiał też koniu w ostatnim filmie, gdzie przeciwnik skraca dystans i trzeba jakos też się bronić, nie tylko końcówką ale też dzięki body bata.
Niestety w dziadowskim biczu może być np. trudność w zawiązaniu pętelki na szyji, bo w klasycznym bullwhipie ta pętla powstaje bardzo łatwo.
7
Dziadowski bicz / Odp: Bat w czasach zarazy
Ostatnia wiadomość przez Sebastian Zawadzki - Mar 19, 2020, 11:27 am
Również jestem zaniepokojony obecną sytuacją i już teraz ograniczam swoje kontakty. Oczywiście wszystkie treningi w klubie odpadły, ale zanim oficjalnie w Polsce zapadła decyzja to nie czekając już zrezygnowałem. Jestem w tym wieku i kondycji że bez szkody bym przechorował, ale tutaj jest problem z domownikami czy osobami mnie otaczającymi - to co mnie "nie zabije", może mocno uderzyć inne osoby.
8
Dziadowski bicz / Odp: Bat w czasach zarazy
Ostatnia wiadomość przez kooniu - Mar 19, 2020, 11:15 am
tez myslę ze maj jest nie najlepszym pomysłem, ludzie maja i bedą mieli wtedy inne priorytety niz zajmować się nawet najfajniejszym ale jednak hobby - mysle ze powinnismy wrócić do tematu jak sytuacja bedzie po prostu normalna. Organizacyjnie nie mamy z tym problemów bo wystarczy jak powiadomimy o nowym terminie ale wrzucę to na FB grupie
i naszym mesengerze.

ps. z przyjemnością wreczę ci dziada osobiście  8)
9
Dziadowski bicz / Odp: Bat w czasach zarazy
Ostatnia wiadomość przez Sebastian Zawadzki - Mar 18, 2020, 11:57 pm
Pisała kto ją wysłał :)

Nic mi nie wysyłaj. Jak się spotkamy prędzej czy później to wtedy. Będzie mi miło, bo zacząć naukę dziadowskim też muszę zacząć - horyzonty poszerzać, porozkminiać itp. :)

Będę miał dla ciebie krótki bacik, bo akurat takiego nie masz ode mnie w kolekcji. Zobaczysz czy jest progresja :)

Edit: Też zastanawiałem się na majem czy w tym terminie zlot odbędzie się. Już media trąbią że tak szybko ta zaraza się nie zakończy. Skutki będą odczuwalne przez kilka następnych lat jeżeli chodzi o gospodarkę. A jeżeli chodzi o nas, to jak szybko tego się nie zgasi, to będą musieli ludzie wrócić i tak do poprzedniego trybu życia (szkoła, praca). Nie da się wysłać ludzi do domów na okres 6 miesięcy :/
10
Dziadowski bicz / Odp: Bat w czasach zarazy
Ostatnia wiadomość przez kooniu - Mar 18, 2020, 06:56 pm
dziad jest bardzo wygodny do noszenia- bardziej niz baton, bo lzejszy i nie obciąza tak spodni. Mam dla Ciebie przygotowany i miałem ci go dać w maju ale chyba raczej ci go wyśle jak mnie z kwarantanny wypuszcza ;)

ps.
Cytuj... Ale jeżeli Kooniu masz kogoś w Polsce kto koniecznie musi mieć przy sobie bullwhipa z paracordu, śmiało kieruj do mnie ;P

Kinga jest bardzo zadowolona z Twojej roboty ;)
Strony1 2 3 ... 10